Poleć znajomym

Oliwa pomarańczowa

Jak zbierać punkty?

Autor: (3845 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Simple Cooking Pleasures

Technikę podpatrzyłem u Michela Roux ("Only the best. The art of cooking with a master chef"), który sugeruje używać suszonej skórki pomarańczowej. Szczerze mówiąc, nie do końca wiem, czemu suszonej, a nie świeżej- może macie jakieś pomysły? Najpierw myślałem, że świeża skórka może się po jakimś czasie po prostu zepsuć, ale w szafce już od prawie roku stoi domowej roboty oliwa cytrynowo-bazyliowa, zrobiona na bazie świeżej skórki cytrynowej i wszystko z nią w porządku. Może chodzi o zintensyfikowanie smaku...Jak wiecie, albo wydaje Wam się, że wiecie, to dajcie znać:) A skórkę wysuszcie, zostawiając ją na kilka godzin w piekarniku rozgrzanym do 50 st. C, albo- to wersja zdecydowanie szybsza- w kuchence mikrofalowej.

Składniki

  • Składniki na 250 ml
  • -
  • - 250 ml dobrej jakości oliwy extra virgin
  • - suszona skórka z 1 pomarańczy

Sposób przygotowania

  1. Skórkę umieszczamy w szczelnie zamykanym pojemniku/ czystej butelce, zalewamy oliwą i odstawiamy na co najmniej 3 tygodnie.

  2. Tuż przed użyciem, Michel Roux sugeruje "podkręcenie" smaku oliwy przez dodanie kilku kropel świeżego soku pomarańczowego.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.